Maciej Grzybowski

Czterokrotnie nominowany do Paszportów Polityki. Nagrał dwie płyty (Universal; EMI Classics) nominowane do nagrody Fryderyk: Dialog (Bach, Schönberg, Berg, Szymański, Mykietyn) oraz Paweł Szymański – Works for Piano. Swoje utwory dedykowali mu Paweł Szymański i Paweł Mykietyn.

Jako solista występował na międzynarodowych festiwalach obok takich sław, jak Martha Argerich, Paul Badura-Skoda, Grigorij Sokołow, Ivo Pogorelich, Piotr Anderszewski, Arditti Quartet czy London Sinfonietta.

W latach 1992-2005 był członkiem zespołu NONSTROM. W 2005 roku debiutował w Stanach Zjednoczonych recitalem w Nowym Jorku. W tym samym roku zagrał recital w bolońskiej Sali Mozarta. W 2006 roku wziął udział w trzech koncertach (recital, koncert kameralny, koncert z orkiestrą) na Festiwalu Muzyki Pawła Szymańskiego, odbywającym się w radiowym Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie i zarejestrowanym przez PWA (NInA). W roku 2007 na festiwalu ‘Sacrum Profanum’ podczas jednego wieczoru wykonał komplet Sonat fortepianowych Charlesa Ivesa. W kolejnym roku debiutował w Wielkiej Brytanii (festiwal ‘Sounds New’ w Canterbury) oraz wystąpił na Festiwalu ‘Chopin i jego Europa’ (II Koncert fortepianowy op. 4 Andrzeja Czajkowskiego) w Warszawie.

W 2009 wystąpił na festiwalu mistrzowskich recitali ‘Piotr Anderszewski i przyjaciele’.  W tym samym roku miał miejsce jego debiut londyński w St. John’s Smith Square (I Koncert fortepianowy Dymitra Szostakowicza).

W 2012 odbył dwa tournées po USA i Kanadzie (m.in. w Los Angeles, San Diego, Boston, Denver, Toronto, Ottawa i Montreal) by znów powrócić za ocean w 2014 roku - tournée Lindsborg, Seattle, Sarasota.

W 2013 roku w kraju i za granicą wykonywał Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego. Podczas Bregenzer Festspiele w Bregencji (Austria) wraz z orkiestrą Wiener Symphoniker pod batutą Paula Daniela zagrał Koncert Andrzeja Czajkowskiego.

W 2015 odbył tournée po Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Występował na Festiwalu ‘Chopin i jego Europa’. W 2016 wyruszył w kolejne tournées po USA i Wietnamie.

Dyrektor artystyczny Festiwalu "TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje."

Udostępnij