Festiwal muzyczny "TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. " to wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontację słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi, co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.

 

Nasz Festiwal na tle innych wyróżnia się poprzez możliwość intensywnego kontaktu publiczności z występującymi muzykami na panelu dyskusyjnym, odbywającym się po każdym koncercie. Muzyka żyje na estradzie i poza nią. Przełamujemy granicę między muzykami a słuchaczami.

 

Ty słuchasz muzyki i muzyka słucha Ciebie.

 

 

W roku 2019 r. Festiwal poświęcamy Witoldowi Lutosławskiemu z okazji 25. rocznicy jego śmierci. Uhonorujemy unikatową postać polskich estrad: pianistę, improwizatora i kompozytora - Szábolsca Esztényi'ego. Ten wybitny artysta, który kilkadziesiąt lat temu z powodów politycznych wyemigrował z Węgier do Polski, obchodzić będzie swoje 80-lecie. Kolejnymi Kontekstami będzie działalność dwojga młodych, ale już uznanych za czołowych polskich muzyków: wiolonczelisty Marcina Zdunika oraz pianisty Szymona Nehringa, tryumfatora XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Avivie. Muzyce Lutosławskiego towarzyszyć będą także utwory najbardziej rozpoznawalnych w świecie ambasadorów polskiej sztuki - Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego.

Maciej Grzybowski
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Miejsce koncertów:

Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59, Warszawa

http://studianagran.com.pl/


Organizatorzy:

Fundacja Przypływ Kultury
ul. Miedziana 12/46, Warszawa

e-mail: festiwal@przyplywkultury.pl

instagram facebook