Festiwal muzyczny "TRZY-CZTE-RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. " to wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontację słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi, co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.

 

Nasz Festiwal na tle innych wyróżnia się poprzez możliwość intensywnego kontaktu publiczności z występującymi muzykami na panelu dyskusyjnym, odbywającym się po każdym koncercie. Muzyka żyje na estradzie i poza nią. Przełamujemy granicę między muzykami a słuchaczami.

 

Ty słuchasz muzyki i muzyka słucha Ciebie.

 

 

W roku 2020 Festiwal poświęcamy jednemu z największych muzycznych geniuszy, Ludwigowi van Beethovenowi. Przypada wówczas 250. rocznica jego urodzin. Cały świat będzie ją celebrował i świętował, organizując koncerty z muzyką tego bodaj najpopularniejszego kompozytora wszechczasów. W jego Kontekście zawrzemy twórczość demiurgów muzyki XX wieku, których 75. rocznica śmierci przypada właśnie w 2020 r.: Béli Bartóka i Antona Weberna. Fenomenalna Sinfonia Varsovia zagra utwory wszystkich trzech. Wystąpi z nią też czołowy polski skrzypek, Jakub Jakowicz. Prawdziwymi Konfrontacjami będą cztery recitale fortepianowe czołówki młodych polskich pianistów. W ich szeregu wystąpi Aleksandra Świgut, laureatka stołecznego I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych z roku 2018, oraz kultowy Jan Krzysztof Broja. Bohaterami kilku wieczorów będą tworzący spektakularne Konteksty i wyróżniający się oryginalnością swoich pomysłów artyści miary Andrzeja Bauera. Zagra też u nas wybitna polska skrzypaczka, laureatka poznańskiego XIII Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego z roku 2006, Anna Maria Staśkiewicz. Gościć będziemy czołówkę polskich kwartetów smyczkowych. Całości dopełni śląska orkiestra AUKSO pod wodzą jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich muzyków, Marka Mosia.

Maciej Grzybowski
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

TRWA ZBIÓRKA DLA MACIEJA GRZYBOWSKIEGO!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!


Koncerty dostępne online:

Kanał YouTube Fundacji Przypływ Kultury

KSIĄŻKA PROGRAMOWA


Organizatorzy:

Fundacja Przypływ Kultury
ul. Miedziana 12/46, Warszawa

e-mail: festiwal@przyplywkultury.pl

instagram facebook